пʼятниця, 30 грудня 2016 р.
пʼятниця, 23 грудня 2016 р.
МОН заборонило деякі види шкільної звітності
Міністерство освіти і науки доручило департаментам освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій припинити практику звітування, яке не передбачено законодавством, загальноосвітніми навчальними закладами про проведення виховних, позаурочних та позашкільних заходів. Відповідна норма міститься у наказі відомства щодо результатів дослідження «Діти і папери, як досягти балансу в школі».
Також державні адміністрації мають припинити необхідність дублювання на паперовому носії документів, що складені в електронній формі з дотриманням вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.
Моніторинг виконання зазначених рішень та реагування на виявлені випадки порушень покладено на департамент загальної середньої та дошкільної освіти МОН.
Як відомо, проект EdCamp, який має на меті подолати бюрократичні процеси в українській школі, представив проміжний звіт за результатами опитування педагогів та шкільних адміністраторів, що здійснювався в рамках ініціативи«Діти і папери: як досягти балансу у школі?».
Аналіз опитування свідчить про те, що вчителі та адміністратори шкіл витрачають на шкільну «паперову творчість» значну частину свого робочого часу, а на друк документів щороку витрачаються мільйони гривень.
неділя, 11 грудня 2016 р.
VІІ Всеукраїнський конкурс на кращий веб-сайт
Стартує
VІІ Всеукраїнський конкурс на кращий веб-сайт
Увага! З
15 грудня розпочинається реєстрація учасників VІІ Всеукраїнського конкурсу
на кращий веб-сайт закладу освіти. Конкурс проводитиметься у 5-ти номінаціях.
Головними
критеріями для оцінювання є змістове наповнення, зручність використання,
динаміка, дизайн та технічні показники. Додатково веб-сайти оцінюються в
номінації «Вебометричний рейтинг».
Для
участі у конкурсі необхідно подати заявку та анкету за адресою: contest@inau.ua. Прийом заявок триватиме до 9
лютого 2017 року.
Більш
детальну інформацію про умови конкурсу можна отримати за посиланням: www.inau.org.ua
субота, 3 грудня 2016 р.
Керівники навчальних закладів будуть подавати е-декларації
Починаючи з 01 січня 2017 року, керівники управлінь освіти обласних, Київської міської, районних державних адміністрацій, а також керівники навчальних закладів державної та комунальної форми власності будуть зобов'язані подавати е-декларації. Про це йдеться у відповіді Національного агентства з питань запобігання корупції на інформаційний запит Освіта.ua.
Зокрема, у НАЗК повідомляють, що відповідно до Закону «Про запобігання корупції», суб’єктами декларування є посадові особи юридичних осіб публічного права, зазначаючи при цьому, що юридична особа публічного права створюється розпорядчими актами президента України, органу державної влади або органу місцевого самоврядування.
Також в агентстві наголошують, що під «посадовими особами юридичних осіб публічного права» слід розуміти працівників юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі функції, зокрема, обов’язки щодо здійснення керівництва трудовим колективом та адміністративно-господарські функції - обов’язки з управління або розпорядження державним та комунальним майном.
У НАЗК також зауважують, що при визначенні суб’єктів декларування посадовими особами - суб’єктами декларування слід вважати лише тих працівників, на яких покладено відповідні обов’язки на постійній основі.
«Тобто в разі тимчасового виконання працівником організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських обов’язків на час відсутності керівника підрозділу у звітному періоді у нього не виникає обов’язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за цей період», - роз'яснюють у НАЗК.
«З огляду на викладене вище, починаючи з 01 січня 2017 року декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачені Законом, подають керівники управлінь освіти обласних, Київської та Севастопольської міських, районних державних адміністрацій; керівники навчальних закладів державної та комунальної форми власності, а також заступники керівників навчальних закладів державної та комунальної форми власності, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції на постійній основі», - повідомили у Національному агентстві з питань запобігання корупції.
Для виготовлення електронного цифрового підпису з використанням особистих ключів та відповідних сертифікатів зазначеним особам необхідно звернутись до акредитованого центру сертифікації ключів. Перелік АЦСК, ключі яких застосовуються для реєстрації в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розміщений на офіційному сайті НАЗК (nazk.gov.ua).
неділя, 13 листопада 2016 р.
Треба вчити дітей тому, що не зможе зробити робот
Треба вчити дітей тому, що не зможе зробити робот, - Хобзей
Не тільки наука, а й мистецтво має стати невід’ємною частиною розвитку талантів у дітей, і в цьому може допомогти впровадження STREAM освіти. Про це, під час круглого столу «STREAM освіта в Україні: проблеми рівного доступу», зазначив заступник міністра освіти Павло Хобзей.
За його словами, креативність і творчість є дуже важливими для розвитку сучасної дитини.
«Зараз ми повинні скеровувати свої сили у навчанні дітей на ті речі, що не зможе зробити робот. Талант, технології, толерантність – це є ключ до ХХІ століття», - сказав Хобзей.
Як відомо, STREAM (Science, Technology, Reading+WRiting Engineering, Arts, and Mathematics) освіта передбачає поєднання наук у школі, а також роботу над їх практичною спрямованістю. Посилаючись на тести PISA та приклади Фінляндії, прибічники STREAM освіти вважають, що якщо молода людина вже після навчання в школі буде володіти актуальним запасом практичних знань з урахуванням всіх сучасних в комп'ютерних технологій та навичками пошуку інформації, то можна очікувати, що вона принесе користь не тільки самій собі, а й державі.
понеділок, 31 жовтня 2016 р.
Щодо застосування державної мови
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
№ 1/9-542 від 07 жовтня 2016 року
Департаменти (управління) освіти i науки
обласних, Київської міської державних адміністрацій
Навчальні заклади
обласних, Київської міської державних адміністрацій
Навчальні заклади
Щодо застосування державної мови
Міністерство освіти i науки звертає увагу на невиконання у повному обсязі мовного законодавства України у частині застосування державної мови в навчальних закладах, про що свідчать, зокрема, звернення представників громадських організацій і окремих громадян. Відповідно до Конституції України та законів України роз’яснюємо наступне.
У робочий час у навчальних закладах з навчанням українською мовою науково-педагогічними, педагогічними працівниками та іншим персоналом використовується українська мова, а у навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин поряд з українською мовою - також мова, якою здійснюється навчально-виховний процес у цьому закладі.
Робочі навчальні плани з певним мовним компонентом розробляються загальноосвітніми навчальними закладами щорічно на основі Типових навчальних планів. Варіант Типового навчального плану (без вивчення/із вивченням мови національної меншини, з вивченням однієї чи двох іноземних мов тощо) навчальний заклад обирає в залежності від свого типу, спеціалізації, освітніх запитів учнів, їхніх батьків і з урахуванням кадрового та матеріально-технічного забезпечення. При цьому рекомендуємо заздалегідь, щороку не пізніше 1 березня розпочинати роботу над проектом робочого навчального плану, широко про це інформувати батьків та учнів з використанням веб-сайту закладу, батьківських зборів, проводити відповідне опитування.
Крім того, з метою розширення сфери застосування державної мови в сфері освіти та інших сферах суспільного життя рекомендуємо посилити роботу з популяризації української мови в учнівському, студентському та педагогічному середовищі, залучаючи дітей та молодь до участі в різноманітних навчально-виховних та культурно-просвітницьких заходах, а також, за необхідності, забезпечити підвищення рівня володіння державною мовою науково-педагогічними та педагогічними працівниками.
понеділок, 24 жовтня 2016 р.
пʼятниця, 14 жовтня 2016 р.
У школах проведуть тренінги, присвячені корупції
Міністерство освіти і науки рекомендує загальноосвітнім навчальним закладам провести тренінги для вчителів, присвячені подоланню корупції. Про це йдеться у відповідному листі відомства.
У МОН зазначають, що рекомендація з проведення тренінгу "Подолаємо корупцію разом" направлена на виконання урядової постанови від 29 квітня 2015 р. №265, якою затверджена Державна програма щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в України на 2015-2017 роки.
Метою проведення тренінгу є посилення спроможності педагогічних працівників, шкільної та студентської молоді в сфері протидії та запобігання корупції, а також сприяння формуванню громадянської позиції та правової культури.
Тренінг «Подолаємо корупцію разом» розрахований на 2 дні, упродовж яких слухачі мають бути ознайомлені з поняттям корупції та історією боротьби з цим явищем, основами антикорупційного законодавства, ознаками корупційних діянь тощо.
Також Міністерством освіти надіслана програму курсу за вибором учнів "Запобігання корупції очима школярів" для учнів 10-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, яка розрахована на 17 годин.
У відомстві зазначають, що звітування та зворотного інформування зазначена робота потребувати не буде.
четвер, 6 жовтня 2016 р.
Проект "Міксіке в Україні". ЯРМАРОК ПАРТНЕРІВ, Запрошуємо до співпраці навчальні заклади .
ЛОТ 3.1.
Назва: Людина і навколишнє середовище - успішний тандем
Автор(и) : Корінь Ірина Миколаївна - директор школи,
Щерба
Олена Андріївна - вчитель біології
Навчальний заклад: Томашгородська ЗОШ І-ІІ
ст. № 3
Район: Рокитнівський район
Область: Рівненська.
Ідея (пропозиція, проблема), над якою
пропонують працювати спільно: Навчальне дослідження щодо впливу діяльності людини на навколишнє
середовище (в межах населеного пункту).
Мета: Провести навчальне дослідження, як мінімізувати вплив негативної
діяльності людини на екосистему населеного пункту.
До співпраці запрошуються: учні та вчителі ЗНЗ з різних областей
України, які хочуть провести таке дослідження у своєму населеному пункті.
Автори готові поділитися: методикою та результатами навчального
дослідження у власному населеному пункті, допомогти у провенені подібного
дослідження, висвітлювати результати діяльності та успіхи у ЗМІ, на веб -
ресурсах.
Партнерам пропонується: провести дослідження у власному
середовищі існування (населеному пункті), виявити джерела забруднення та
запропонувати шляхи вирішення проблем. Від партнерів чекаємо злагодженої
співпраці, цікавих ідей.
Планування та модерування діяльності
партнерської групи відбуватиметься на: веб-сайті школи http://tomash3.at.ua/
В процесі роботи використовуватимуться: інтернет-ресурси для створення
дидактичних матеріалів, власний (шікільний) сайт, інтернет-енциклопедії та інші
інформаційні ресурси
Очікувана підтримка від керівництва
проекту: Висвітлення
результатів дослідження, налагодження партнерських зв'язків з навчальними
закладами.
Інша допомога: ---
Очікуваний конкретний результат роботи
партнерської групи:
Чіткий план дій щодо подолання наслідків негативного впливу людини на
навколишнє середовище, які можуть впровадити керівники та громада населеного
пункту.
Можливі шляхи
використання результатів спільної роботи партнерської групи: Результати діяльності можна буде
використати для збереження навколишнього середовища. Сподіваємось, що отримані
результати стануть справжнім поштовхом для зміни ставлення населення до місць,
де вони проживають
субота, 24 вересня 2016 р.
Діти і папери: як досягти балансу в школі?
Реагуючи на численні звернення вчителів та адміністраторів шкіл, МОН і спільнота відповідального вчительства EdCamp Ukraine розпочинають проект «Діти і папери: як досягти балансу в школі?». Цей проект – масштабне онлайн-опитування щодо розвантаження вчительської та адміністративної роботи з подальшим публічним обговоренням та розробкою плану дій.
Ініціатива спрямована на те, щоб знайти відповіді на три ключові питання:
– що заважає педагогу й адміністратору школи працювати?
– як змінити ситуацію?
– від кого залежатимуть зміни?
– як змінити ситуацію?
– від кого залежатимуть зміни?
ЯК ЦЕ ПРАЦЮВАТИМЕ:
Усі опитування анонімні. До участі запрошуються педагоги й адміністратори закладів освіти (директори та їх заступники) всіх типів та форм власності. До публічного обговорення на другому етапі запрошуються також співробітники відділів і департаментів освіти.
1 етап, 13 вересня – 13 жовтня 2016 р.: системне анонімне опитування з узагальненням результатів, щоб виявити критичні точки в роботі школи, пов’язані з документообігом та звітністю.
2 етап, 6 листопада – 1 грудня 2016 р.: здійснюватиметься відкрите онлайн-обговорення отриманих даних та розробка пропозицій щодо можливості подальших змін.
Дізнатись більше про опитування та взяти в ньому участь можна на сайтіmon.edcamp.org.ua
понеділок, 18 січня 2016 р.
Підписатися на:
Дописи (Atom)
Методичні рекомендації щодо викладання предметів у 2021-2022 навчальному році
-
Методичні рекомендації щодо викладання предметів у 2021-2022 навчальному році
-
Конкурс "Вчитель року - 2022" / http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/84652/
-
https://gofunded.org/campaigns/scout/