понеділок, 31 жовтня 2016 р.

Щодо застосування державної мови

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
№ 1/9-542 від 07 жовтня 2016 року
Департаменти (управління) освіти i науки
обласних, Київської міської державних адміністрацій
Навчальні заклади
Щодо застосування державної мови
Міністерство освіти i науки звертає увагу на невиконання у повному обсязі мовного законодавства України у частині застосування державної мови в навчальних закладах, про що свідчать, зокрема, звернення представників громадських організацій і окремих громадян. Відповідно до Конституції України та законів України роз’яснюємо наступне.
У робочий час у навчальних закладах з навчанням українською мовою науково-педагогічними, педагогічними працівниками та іншим персоналом використовується українська мова, а у навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин поряд з українською мовою - також мова, якою здійснюється навчально-виховний процес у цьому закладі.
Робочі навчальні плани з певним мовним компонентом розробляються загальноосвітніми навчальними закладами щорічно на основі Типових навчальних планів. Варіант Типового навчального плану (без вивчення/із вивченням мови національної меншини, з вивченням однієї чи двох іноземних мов тощо) навчальний заклад обирає в залежності від свого типу, спеціалізації, освітніх запитів учнів, їхніх батьків і з урахуванням кадрового та матеріально-технічного забезпечення. При цьому рекомендуємо заздалегідь, щороку не пізніше 1 березня розпочинати роботу над проектом робочого навчального плану, широко про це інформувати батьків та учнів з використанням веб-сайту закладу, батьківських зборів, проводити відповідне опитування.
Крім того, з метою розширення сфери застосування державної мови в сфері освіти та інших сферах суспільного життя рекомендуємо посилити роботу з популяризації української мови в учнівському, студентському та педагогічному середовищі, залучаючи дітей та молодь до участі в різноманітних навчально-виховних та культурно-просвітницьких заходах, а також, за необхідності, забезпечити підвищення рівня володіння державною мовою науково-педагогічними та педагогічними працівниками.

пʼятниця, 14 жовтня 2016 р.

У школах проведуть тренінги, присвячені корупції


Міністерство освіти і науки рекомендує загальноосвітнім навчальним закладам провести тренінги для вчителів, присвячені подоланню корупції. Про це йдеться у відповідному листі відомства.
У МОН зазначають, що рекомендація з проведення тренінгу "Подолаємо корупцію разом" направлена на виконання урядової постанови від 29 квітня 2015 р. №265, якою затверджена Державна програма щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в України на 2015-2017 роки.
Метою проведення тренінгу є посилення спроможності педагогічних працівників, шкільної та студентської молоді в сфері протидії та запобігання корупції, а також сприяння формуванню громадянської позиції та правової культури.
Тренінг «Подолаємо корупцію разом» розрахований на 2 дні, упродовж яких слухачі мають бути ознайомлені з поняттям корупції та історією боротьби з цим явищем, основами антикорупційного законодавства, ознаками корупційних діянь тощо.
Також Міністерством освіти надіслана програму курсу за вибором учнів "Запобігання корупції очима школярів" для учнів 10-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, яка розрахована на 17 годин.
У відомстві зазначають, що звітування та зворотного інформування зазначена робота потребувати не буде.

четвер, 6 жовтня 2016 р.

Проект "Міксіке в Україні". ЯРМАРОК ПАРТНЕРІВ, Запрошуємо до співпраці навчальні заклади .

ЛОТ 3.1.
Назва: Людина і навколишнє середовище - успішний тандем
Автор(и) : Корінь Ірина Миколаївна - директор школи,
                  Щерба Олена Андріївна - вчитель біології
Навчальний заклад: Томашгородська ЗОШ І-ІІ ст. № 3
Район: Рокитнівський район
Область: Рівненська.

Ідея (пропозиція, проблема), над якою пропонують працювати спільно: Навчальне дослідження щодо впливу діяльності людини на навколишнє середовище (в межах населеного пункту).
Мета: Провести навчальне дослідження, як мінімізувати вплив негативної діяльності людини на екосистему населеного пункту.
До співпраці запрошуються: учні та вчителі ЗНЗ з різних областей України, які хочуть провести таке дослідження у своєму населеному пункті.
Автори готові поділитися: методикою та результатами навчального дослідження у власному населеному пункті, допомогти у провенені подібного дослідження, висвітлювати результати діяльності та успіхи у ЗМІ, на веб - ресурсах.
Партнерам пропонується: провести дослідження у власному середовищі існування (населеному пункті), виявити джерела забруднення та запропонувати шляхи вирішення проблем. Від партнерів чекаємо злагодженої співпраці, цікавих ідей.
Планування та модерування діяльності партнерської групи відбуватиметься на: веб-сайті школи http://tomash3.at.ua/
В процесі роботи використовуватимуться: інтернет-ресурси для створення дидактичних матеріалів, власний (шікільний) сайт, інтернет-енциклопедії та інші інформаційні ресурси
Очікувана підтримка від керівництва проекту: Висвітлення результатів дослідження, налагодження партнерських зв'язків з навчальними закладами.
Інша допомога: ---
Очікуваний конкретний результат роботи партнерської групи: Чіткий план дій щодо подолання наслідків негативного впливу людини на навколишнє середовище, які можуть впровадити керівники та громада населеного пункту.

Можливі шляхи використання результатів спільної роботи партнерської групи: Результати діяльності можна буде використати для збереження навколишнього середовища. Сподіваємось, що отримані результати стануть справжнім поштовхом для зміни ставлення населення до місць, де вони проживають

  Методичні рекомендації щодо викладання предметів у 2021-2022 навчальному році