пʼятниця, 23 грудня 2016 р.

МОН заборонило деякі види шкільної звітності


Міністерство освіти і науки доручило департаментам освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій припинити практику звітування, яке не передбачено законодавством, загальноосвітніми навчальними закладами про проведення виховних, позаурочних та позашкільних заходів. Відповідна норма міститься у наказі відомства щодо результатів дослідження «Діти і папери, як досягти балансу в школі».
Також державні адміністрації мають припинити необхідність дублювання на паперовому носії документів, що складені в електронній формі з дотриманням вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.
Моніторинг виконання зазначених рішень та реагування на виявлені випадки порушень покладено на департамент загальної середньої та дошкільної освіти МОН.
Як відомо, проект EdCamp, який має на меті подолати бюрократичні процеси в українській школі, представив проміжний звіт за результатами опитування педагогів та шкільних адміністраторів, що здійснювався в рамках ініціативи«Діти і папери: як досягти балансу у школі?».
Аналіз опитування свідчить про те, що вчителі та адміністратори шкіл витрачають на шкільну «паперову творчість» значну частину свого робочого часу, а на друк документів щороку витрачаються мільйони гривень.

неділя, 11 грудня 2016 р.

VІІ Всеукраїнський конкурс на кращий веб-сайт

Стартує VІІ Всеукраїнський конкурс на кращий веб-сайт
Увага! З 15 грудня розпочинається реєстрація учасників VІІ Всеукраїнського конкурсу на кращий веб-сайт закладу освіти. Конкурс проводитиметься у 5-ти номінаціях.
Головними критеріями для оцінювання є змістове наповнення, зручність використання, динаміка, дизайн та технічні показники. Додатково веб-сайти оцінюються в номінації «Вебометричний рейтинг».
Для участі у конкурсі необхідно подати заявку та анкету за адресою: contest@inau.ua. Прийом заявок триватиме до 9 лютого 2017 року.
Більш детальну інформацію про умови конкурсу можна отримати за посиланням: www.inau.org.ua



субота, 3 грудня 2016 р.

Керівники навчальних закладів будуть подавати е-декларації

Починаючи з 01 січня 2017 року, керівники управлінь освіти обласних, Київської міської, районних державних адміністрацій, а також керівники навчальних закладів державної та комунальної форми власності будуть зобов'язані подавати е-декларації. Про це йдеться у відповіді Національного агентства з питань запобігання корупції на інформаційний запит Освіта.ua.
Зокрема, у НАЗК повідомляють, що відповідно до Закону «Про запобігання корупції», суб’єктами декларування є посадові особи юридичних осіб публічного права, зазначаючи при цьому, що юридична особа публічного права створюється розпорядчими актами президента України, органу державної влади або органу місцевого самоврядування.
Також в агентстві наголошують, що під «посадовими особами юридичних осіб публічного права» слід розуміти працівників юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі функції, зокрема, обов’язки щодо здійснення керівництва трудовим колективом та адміністративно-господарські функції - обов’язки з управління або розпорядження державним та комунальним майном.
У НАЗК також зауважують, що при визначенні суб’єктів декларування посадовими особами - суб’єктами декларування слід вважати лише тих працівників, на яких покладено відповідні обов’язки на постійній основі.
«Тобто в разі тимчасового виконання працівником організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських обов’язків на час відсутності керівника підрозділу у звітному періоді у нього не виникає обов’язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за цей період», - роз'яснюють у НАЗК.
«З огляду на викладене вище, починаючи з 01 січня 2017 року декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачені Законом, подають керівники управлінь освіти обласних, Київської та Севастопольської міських, районних державних адміністрацій; керівники навчальних закладів державної та комунальної форми власності, а також заступники керівників навчальних закладів державної та комунальної форми власності, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції на постійній основі», - повідомили у Національному агентстві з питань запобігання корупції.
Для виготовлення електронного цифрового підпису з використанням особистих ключів та відповідних сертифікатів зазначеним особам необхідно звернутись до акредитованого центру сертифікації ключів. Перелік АЦСК, ключі яких застосовуються для реєстрації в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розміщений на офіційному сайті НАЗК (nazk.gov.ua).

  Методичні рекомендації щодо викладання предметів у 2021-2022 навчальному році